Nachádzate se tu: Úvod Sprievodca obory Potravinárske odvetvie Pekárne a cukrárne

Pekárne a cukrárne

Pečivo, koláče, chlieb, žemle, bagety, sendviče, veky, croissanty, placky, knedle, cestoviny, polotovary určené k dopekaniu, ale  trebárs aj  múku alebo kvások dôsledne zabaliť. Ponúkame rôzne spôsoby balenia, ktoré ochránia výrobky pri manipulácii a preprave a predĺžia čerstvosť vašich produktov. Radi s Vami spoločne prekonzultujeme možnosti a spôsoby balenia.

Technology zaistí komplexné riešenie:

Baliace stroje   Obaly   Dopravníky

Baliace stroje

 
Balenie do teplom zmrštiteľnej fólie je vhodné na jednotlivé výrobky alebo skupiny tovarov, marketingové balenia (2 + 1), alebo ako prepravné balenie ľahších skupín tovarov. Balí sa do polorukáva tenkej fólie typu polyolefín v režime zmršťovania alebo sáčkovania.
Horizontálne stroje – FLOW PACK – balenie do plochej fólie, kde je vrecko tvorené jedným pozdĺžnym a dvoma priečnymi bočnými zvarmi (sušienkové balenie). Vhodné na balenie jednotlivých kúskov i skupín pečiva samostatne alebo na podložnej miske.
Klipovacie stroje uzatvárajú vrecká klipom alebo twistom – lacetkou. Tento spôsob balenia sa často používa na balenie krájaného chleba alebo pečiva, lebo umožňuje opakované uzatváranie vreciek.

Zváracie lišty uzatvárajú vrecká z rôznych i vrstvených materiálov (papier, Al, PP, PE, Al- papier…) tepelným zvarom s možnosťou dátumovania vo zvare.

Balenie do stretch fólie – vhodné na balenie jednotlivých kúskov i skupín pečiva samostatne alebo na podložnej miske.
Rezacie stroje na chlieb a pečivo.
Vákuové stroje sa v pekárskom odbore využívajú na balenie pekárskych polotovarov a výrobkov vyžadujúcich  predĺženie trvanlivosti, napríklad pečivo určené k dopekaniu- kvások, plnené cestoviny.
Termoformovacie stroje – spodná mäkká, polotvrdá alebo tvrdá fólia je formovaná do tvaru misky, ku ktorej je po naplnení produktom privarená vrchná fólia prípadne papier so zvariteľnou vrstvou. Vhodné napríklad na pečivo určené k dopekaniu- kvások, plnené cestoviny.
Etiketovacie stroje aplikujú etikety na výrobky, obaly, krabice alebo palety vrátane dotlače informácii. Ponúkame i samostatnú dotlač informácií napr. dátum na obal výrobku. Etikety môžu garantovať neporušenosť obalu.
Páskovacie stroje uzatvárajú kartóny alebo páskujú skupiny tovarov. Páska môže byť polypropylénová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilná (PES), oceľová alebo papierová. Spoj je vytvorený tepelným zvarom, lepidlom alebo sponou.
Lepiace stroje uzatvárajú kartóny lepiacou páskou.
Skupinové balenie do PE fólie sa používa pri preprave tovaru. Výrobky môžu byť umiestnené na podložnom kartóne. Vhodné na balenie cestovín, mlynárskych produktov.
Ovíjacie stroje zaisťujú tovar na paletách alebo samostatné balíky.

Obaly

Tenké teplom zmrštiteľné fólie rôznych vlastností: predperforované, pevné, lesklé, odolné proti prerazeniu, ultratenké, zmršťujúce sa pri nízkej teplote, klzné, neklzné, s rôznou silou zmrštenia, s možnosťou potlače zeleného bodu...
Fólie BOPP COEX na horizontálne balenie: ploché alebo v polrukáve, laminované (bariérové), perforované, potlačené, s antifog (nezahmlievajúca úprava)…
Sáčky - jednoduché, s klopou i lepiace, s vloženým dnom, potlačou, perforované. Materiály: PP CAST, LDPE - vhodné na následné zamrazenie, PET - určené na rozpekanie.
Vákuové sáčky - vhodné na balenie polotovarov vyžadujúce predĺženie trvanlivosti. Kombinácie materiálov PA a PE. Dajú sa dodať v prevedení: štandard, varné, metalizované.
Pásky na uzatváranie sáčkov - klipovacie plastové i hliníkové, twistovacie (lacetka), lepiace štandardne alebo InnoSeal, ktoré garantujú neporušenosť obalu.
Potravinárska stretch fólie PVC - na ručné a strojné balenie potravín samostatne, alebo na podložnej miske.
Podložné polystyrénové (PPS) misky - určené na následné balenie do prieťažnej, teplom zmrštiteľnej, alebo PP Coex fólie.
OPS a PET misky - tácky, misky a boxy na pečivo, torty, cukrárske výrobky s integrovaným alebo oddeleným viečkom alebo s možnosťou uzatvárania fóliou.
PET fólie určené na rozpekanie výrobkov.
LDPE fólie - určené na skupinové balenie tovarov.
Lepiace pásky na kartóny vrátane potlače slúžia k uzatváraniu a zabezpečeniu kartónov.
PP a PET viazacie pásky - na ručné a strojné páskovanie kartónov alebo paliet s tovarom.
Spony na viazacie pásky - oceľové, drôtené, plastové vrátane plastových rohovníkov.
Stretch fólie na ručné i strojné ovíjanie paliet a tovarov do štandardných alebo nízkomikrónových fólií, s ktorými je možné dosiahnuť výrazné úspory. Prekrývacie fólie slúžia k vyššej ochrane tovarov pred poveternostnými podmienkami a prachom.

Dopravníky

Dopravníky - prepojenie strojov a liniek, rozradenie, navedenie výrobkov do radu s akumuláciou.
Rotačné stoly

Technická podpora

Náhradné diely
Záručný a pozáručný servis

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore