Nachádzate se tu: Úvod Sprievodca obory Nepotravinárske, priemyselné odvetvie Elektro a káble

Elektronika, elektrotechnika, energetika, káble

Ponúkame rôzne spôsoby balenia, ktoré ochránia Vaše výrobky pri manipulácii, preprave a niektoré i pred koróziou. Radi s Vami spoločne prekonzultujeme možnosti a spôsoby balenia.

Technology zaistí komplexné riešenie:

Baliace stroje   Obaly   Dopravníky

Baliace stroje

Balenie do teplom zmrštiteľnej fólie je vhodné na jednotlivé výrobky alebo skupiny tovarov, alebo ako prepravné balenie ľahších skupín tovarov. Balí sa do polrukáva tenkej fólie typu polyolefín alebo PVC v režime zmršťovania alebo sáčkovania.
Vertikálne stroje sú vhodné na balenie drobných technických výrobkov v skupinách či jednotlivo do PE sáčkov. Sáčik je tvorený z plochej fólie jedným pozdĺžnym a dvomi priečnymi zvarmi.
Horizontálne stroje – FLOW PACK – balenie do plochej fólie, kde je vrecko tvorené jedným pozdĺžnym a dvoma priečnymi bočnými zvarmi. Vhodné na balenie jednotlivých kúskov i skupín výrobkov samostatne alebo na podložnej miske.
Skinové balenie - podtlakové privinutie nahriatej fólie s lepidlom k výrobkom na kartóne.
Blistrovacie stroje pracujú na princípe  privarenia fólie alebo papiera k blistru, ktorý môže byť strojom vopred vytvarovaný.
Termoformovacie stroje – spodná mäkká, polotvrdá alebo tvrdá fólia je formovaná do tvaru misky, ku ktorej je po naplnení produktom privarená vrchná fólia prípadne papier so zvárateľnou vrstvou.
Vákuové stroje sa využívajú na balenia výrobkov vyžadujúce ochranu výrobkov pred okolitým prostredím väčšinou z dôvodu korózie.
Balenie do PE fólie sa používa na prepravné balenie tovarov.
Horizontálne ovíjacie stroje – balený predmet sa pohybuje na dopravníku cez prstenec, v ktorom sa pohybuje cievka so stretch fóliou. Vhodné na rozmerné, ťažké alebo kruhové výrobky.
Uzatváranie sáčikov lepiacou páskou – ponúkame uzatváranie štandardnou lepiacou páskou alebo systémom Innoseal, ktorý kombinuje lepiacu pásku s papierom (garancia neporušenosti obalu).
Zváracie lišty uzatvárajú sáčky z rôznych i vrstvených materiálov (papier, Al, PP, PE, Al-papier…) tepelným zvarom s možnosťou dátumovania v zvare.
Etiketovacie stroje -aplikujú etikety na výrobky, obaly, krabice alebo palety vrátane dotlače informácií. Ponúkame i samostatnú dotlač informácií napr. dátum na obal výrobku. Etikety môžu garantovať neporušenosť obalu.
Páskovacie stroje uzatvárajú kartóny alebo páskujú skupiny tovarov. Páska môže byť polypropylénová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilná (PES), oceľová alebo papierová. Spoj je vytvorený tepelným zvarom, lepidlom alebo sponou.
Twistovacie stroje - v tomto sektore sa využívajú často k zaisteniu káblov lacetkou - twisterom.
Lepiace stroje uzatvárajú kartóny lepiacou páskou.
Ovíjacie stroje zaisťujú tovar na paletách alebo samostatné balíky.

Obaly

Tenké teplom zmrštiteľné fólie rôznych vlastností: predperforované, pevné, lesklé, odolné proti prerazeniu, ultratenké, zmršťujúce sa pri nízkej teplote, klzné, neklzné, s rôznou silou zmrštenia, s možnosťou potlače zeleného bodu...
Fólie BOPP COEX na horizontálne alebo vertikálne balenie, ploché alebo v polrukáve, laminované (bariérové), vrátane potlače.
Skin fólia obsahuje na vnútornej strane lepidlo, ktoré sa aktivuje nahriatím. Aplikuje sa na štandardný inak špeciálne neupravený kartón, ktorý musí byť iba priedušný.
Vákuové sáčky - často sa používajú ako ochrana proti korózii zvlášť pri námornej preprave. Kombinácia materiálov PA a PE.
LDPE fólie - určené na skupinové balenie tovarov.
Sáčky - jednoduché, s klopou i lepiace, s vloženým dnom, potlačené, perforované, PP CAST, LDPE...
Pásky na uzatváranie sáčkov - twistovacie (lacetka), klipovacie plastové i hliníkové, lepiace štandardne alebo InnoSeal, ktoré garantujú neporušenosť obalu.
Lepiace pásky na kartóny vrátane potlače slúži k uzatvoreniu a zabezpečeniu kartónov.
PP a PET viazacie pásky - na ručné a strojné páskovanie kartónov alebo paliet s tovarom.
Spony na viazacie pásky - oceľové, drôtené, plastové vrátane plastových rohovníkov.
Stretch fólie na ručné i strojné ovíjanie paliet a tovarov do štandardných alebo nízkomikrónových fólií, s ktorými je možné dosiahnuť výrazné úspory. Prekrývacie fólie slúžia k vyššej ochrane tovaru pred poveternostnými podmienkami a prachom.

Dopravníky

Dopravníky - prepojenie strojov a liniek, rozradenie, navedenie výrobkov do radu  s akumuláciou.
Rotačné stoly

Technická podpora

Náhradné diely na stroje
Záručný a pozáručný servis

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore