Nachádzate se tu: Úvod Sprievodca obory Potravinárske odvetvie Ovocie a zelenina

Ovocie, zelenina, huby, orechy, bylinky

Balenie ovocia, zeleniny, ale i húb, orechov, sušených plodov alebo byliniek. Ponúkame efektívne spôsoby balenia, ktoré ochránia Vaše produkty od nečistôt alebo poškodenia pri manipulácii a preprave a predĺžia dobu trvanlivosti. Radi s Vami spoločne prekonzultujeme možnosti a spôsoby balenia.

Technology zaistí komplexné riešenie:

Baliace stroje   Obaly   Dopravníky

Baliace stroje

Horizontálne stroje – FLOW PACK – balenie do plochej fólie, kde je vrecko tvorené jedným pozdĺžnym a dvoma priečnymi bočnými zvarmi. Možnosť baliť jednotlivo i v skupinách, samostatne alebo na podložnej miske.
Uhlové zváracie stroje – ovocie a zelenina sa často „sáčkuje“ do polrukáva tenkej fólie, ktorá môže byť predperforovaná.
Balenie do teplom zmrštiteľnej fólie – vhodné ako na jednotlivé kusy tak i na skupiny tovarov. Balí sa do polrukáva tenkej fólie typu polyolefín.
Stroje na balenie do misiek – vhodné na balenie čerstvých ovocných a zeleninových šalátov.
Termoformovacie stroje – spodná mäkká, polotvrdá alebo tvrdá fólia je formovaná do tvaru misky, ku ktorej je po naplnení produktom privarená vrchná fólia prípadne papier so zvariteľnou vrstvou. Vhodné napríklad na čiastočne spracovanú zeleninu a ovocie, ovocné a zeleninové šaláty…
Vákuové stroje – balenie výrobkov vyžadujúce predĺženie trvanlivosti do vákuových vreciek. Vhodné na balenie suchých plodov, orechov, sušených paradajok, čiastočne opracovanej zeleniny a ovocia…
Balenie do stretch fólie – vhodné na balenie jednotlivých kúskov i skupín výrobkov samostatne alebo na podložnej miske.
Zváracie lišty uzatvárajú sáčky z rôznych i vrstvených materiálov (papier, Al, PP, PE, Al-papier…) tepelným zvarom s možnosťou dátumovania vo zvare.
Etiketovacie stroje aplikujú etikety na výrobky, obaly, krabice alebo palety vrátane dotlače informácií. Ponúkame i samostatnú dotlač informácií napr. dátum na obal výrobku. Etikety môžu garantovať neporušenosť obalu.
Páskovacie stroje uzatvárajú kartóny alebo páskujú skupiny tovarov. Páska môže byť polypropylénová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilná (PES), oceľová alebo papierová. Spoj je vytvorený tepelným zvarom, lepidlom alebo sponou.
Lepiace stroje uzatvárajú kartóny lepiacou páskou.
Ovíjacie stroje zaisťujú tovar na paletách alebo samostatné balíky.

Obaly

Fólie BOPP COEX na horizontálne balenie: ploché alebo v polorukáve, laminované (bariérové), perforované, potlačené, s antifog (nezahmlievajúca úprava)...
Tenké teplom zmrštiteľné fólie - vhodné na balenie jednotlivých výrobkov alebo skupín tovarov na podložnej miske alebo bez. Dodávame fólie rôznych vlastností: predperforované, pevné, lesklé, odolné proti prerazeniu, ultratenké, zmršťujúce sa pri nízkej teplote, klzné, neklzné, s rôznou silou zmrštenia, s možnosťou potlače zeleného bodu...
Polypropylénové (PP) misky - hladké, vrúbkované, jednokomorové, viackomorové, priehľadné, čierne, biele.
OPS a PET misky - tácky, misky a boxy na balenie čerstvých byliniek, ovocia, zelenín, šalátov... s integrovaným alebo oddeleným viečkom alebo s možnosťou uzatvárania fóliou.
Vrchné fólie na uzatváranie misiek - laminované (bariérové), antifog (nezahmlievajúca úprava), peel efekt (ľahké odtrhnutie fólie), možnosť potlače.
Vákuové sáčky - vhodné na balenie polotovarov vyžadujúce predĺženie trvanlivosti. Kombinácia materiálov PA a PE. Možno dodať v prevedení: štandard, varné, metalizované...
Podložné polystyrénové (PPS) misky - určené na následné balenie do fólie (prieťažnej, teplom zmrštiteľnej, PP Coex).
Potravinárska stretch fólie PVC - na ručné a strojné balenie potravín do stretch fólie samostatne alebo na podložnej miske.
Sáčky - jednoduché, s klopou i lepiace, s vloženým dnom, potlačené, perforované. Materiály: PP CAST, LDPE - vhodné na následné zamrazenie.
Pásky na uzatváranie sáčkov - klipovacie plastové i hliníkové, twistovacie (lacetka), lepiace štandardne alebo InnoSeal, ktoré garantujú neporušenosť obalu.
Lepiace pásky na kartóny vrátane potlače slúži k uzatváraniu a zabezpečeniu kartónov.
PP a PET viazacie pásky - na ručné a strojné páskovanie kartónov alebo paliet s tovarom.
Spony na viazacie pásky - oceľové, drôtené, plastové vrátane plastových rohovníkov.
Stretch fólie na ručné i strojné ovíjanie paliet a tovarov do štandardných alebo nízkomikrónových fólií, s ktorými je možné dosiahnuť výrazné úspory. Prekrývacie fólie slúžia k vyššej ochrane tovaru pred poveternostnými podmienkami a prachom.

Dopravníky

Dopravníky - prepojenie strojov a liniek, rozradenie, navedenie výrobkov do radu s akumuláciou.
Rotačné stoly

Technická podpora

Náhradné diely
Záručný a pozáručný servis

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore