Nachádzate se tu: Úvod Sprievodca obory Potravinárske odvetvie Ostatné potravinárske odvetvia

Ostatné potravinárske odvetvia

Balenie extrudovaných výrobkov, müsli, kávy, čajov, suchých nápojových zmesí, korení, dochucovadiel, strukovín, ryže, tabaku... Ponúkame efektívne spôsoby balenia, ktoré ochránia výrobky od nečistôt alebo poškodení pri manipulácií a preprave. Radi s Vami spoločne prekonzultujeme možnosti a spôsoby balenia vašich výrobkov.

Technology zaistí komplexné riešenie:

Baliace stroje   Obaly   Dopravníky

Baliace stroje

Horizontálne stroje – FLOW PACK – balenie do plochej fólie, kde je vrecko tvorene jedným pozdĺžnym a dvoma priečnymi bočnými zvarmi (sušienkové balenie). Vhodné na balenie jednotlivých kúskov i skupín výrobkov.
Balenie do celofánu – exkluzívne balenie tovaru ako sú čaje, cigarety… systémom, kde je fólia na bočných stranách výrobku poskladaná.
Páskovanie fóliou – používa sa na skupiny tovarov, marketingové balenie (2+1) alebo ako náhrada za etiketu, ktorá zároveň zaisťuje uzatváranie krabíc, boxov, misiek…
Balenie do tenkej teplom zmrštiteľnej fólie je vhodné na jednotlivé výrobky alebo skupiny tovarov, marketingové balenie (2 + 1), alebo ako prepravné balenie ľahších skupín tovarov. Balí sa do polorukáva tenkej fólie typu polyolefín v režime zmršťovania alebo sáčkovania.
Zváracie lišty uzatvárajú sáčky z rôznych i vrstvených materiálov (papier, Al, PP, PE, Al-papier…) tepelným zvarom s možnosťou dátumovania v zvare.
Vákuové stroje sa využívajú na predĺženie trvanlivosti a uchovávania arómy niektorých výrobkov ako je napríklad káva.
Etiketovacie stroje aplikujú etikety na výrobky, obaly, krabice alebo palety vrátane dotlače informácií. Ponúkame i samostatnú dotlač informácii napr. dátum na obal výrobku. Etikety môžu garantovať neporušenosť obalu.
Skupinové balenie do PE fólie sa používa pri preprave tovaru. Výrobky môžu byť umiestnené na podložnom kartóne.
Páskovacie stroje uzatvárajú kartóny alebo páskujú skupiny tovarov. Páska môže byť polypropylénová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilná (PES), oceľová alebo papierová. Spoj je vytvorený tepelným zvarom, lepidlom alebo sponou.
Lepiace stroje uzatvárajú kartóny lepiacou páskou.
Ovíjacie stroje zaisťujú tovar na paletách alebo samostatné balíky.

Obaly

Fólie BOPP COEX na horizontálne balenie: ploché alebo v polrukáve, laminované (bariérové), perforované, potlačené, s antifog (nezahmlievajúca úprava)…
Tenké teplom zmrštiteľné fólie - vhodné na balenie jednotlivých výrobkov alebo skupín tovarov na podložnej miske alebo bez. Dodávame fólie rôznych vlastností: predperforované, pevné, lesklé, odolné proti prerazeniu, ultratenké, zmršťujúce sa pri nízkej teplote, klzné, neklzné, s rôznou silou zmrštenia, s možnosťou potlače  zeleného bodu...
Sáčky - jednoduché, s klopou i lepiace, s vloženým dnom, potlačené, perforované. Materiály: PP CAST, LDPE - vhodné na následné zamrazenie, PET - učené na rozpekanie.
Pásky na uzatváranie sáčkov - klipovacie plastové i hliníkové, twistovacie (lacetka), lepiace štandardné alebo InnoSeal, ktoré garantujú neporušenosť obalu.
Vákuové sáčky - vhodné na balenie polotovarov vyžadujúce predĺženie trvanlivosti alebo uchovanie arómy. Kombinácia materiálov PA a PE. Možno dodať v prevedení: štandard, varné, metalizované...
Podložné polystyrénové (PPS) misky - určené na následné balenie do prieťažnej, teplom zmrštiteľnej, alebo PP Coex fólie.
OPS a PET misky - tácky, misky a boxy s integrovaným alebo oddeleným viečkom alebo s možnosťou uzatvárania fóliou.
Polypropylénové (PP) misky - hladké, vrúbkované, jednokomorové, viackomorové, priehľadné, čierne, biele, s možnosťou ohrevu v mikrovlnnej rúre.
LDPE fólie - určené na skupinové balenie tovaru.
Lepiace pásky na kartóny vrátane potlače slúži k uzatváraniu a zabezpečeniu kartónov.
PP a PET viazacie pásky - na ručné a strojné páskovanie kartónov alebo paliet s tovarom.
Spony na viazacie pásky - oceľové, drôtené, plastové vrátane plastových rohovníkov.
Stretch fólie na ručné i strojné ovíjanie paliet a tovarov do štandardných alebo nízkomikrónových fólií, s ktorými je možné dosiahnuť výrazné úspory. Prekrývacie fólie slúžia k vyššej ochrane tovarov pred poveternostnými podmienkami a prachom.

Dopravníky

Dopravníky - prepojenie strojov a liniek, rozradenie, navedenie výrobkov do radu  s akumuláciou.
Rotačné stoly

Technická podpora

Náhradné diely
Záručný a pozáručný servis

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore