Nachádzate se tu: Úvod Sprievodca obory Potravinárske odvetvie Lahôdky, hotové jedlá

Lahôdky, hotové jedlá

Lahôdkarské výrobky, sendviče, obložené chlebíčky, bagety, obložené tácky, syry, polotovary… Ponúkame efektívne spôsoby balenia, ktoré ochránia výrobky od nečistôt pri manipulácii a preprave a predĺžia trvanlivosť Vašich výrobkov. Radi s Vami spoločne prekonzultujeme možnosti a spôsoby balenia.

Technology zaistí komplexné riešenie:

Baliace stroje   Obaly   Dopravníky

Baliace stroje

Stroje na balenie do misiek – vhodné na balenie hotových jedál alebo šalátov. Trvanlivosť sa dá predlžiť použitím bariérových materiálov a dávkovaním inertnej atmosféry alebo mrazením.
Termoformovacie stroje – spodná mäkká, polotvrdá alebo tvrdá fólia je formovaná do tvaru misky, ku ktorej je po naplnení produktom privarená vrchná fólia prípadne papier so zvariteľnou vrstvou.
Vákuové stroje sa využívajú na balenie výrobkov vyžadujúcich predĺženie trvanlivosti.
Horizontálne stroje – FLOW PACK – balenie do plochej fólie, kde je vrecko tvorené jedným pozdĺžnym a dvoma priečnymi bočnými zvarmi. Tento systém sa veľmi často používa na balenie bagiet.
Balenie do teplom zmrštiteľnej fólie je vhodné na jednotlivé výrobky alebo skupiny tovarov, marketingové balenia (2 + 1), alebo ako prepravné balenie ľahších skupín tovarov. Balí sa do polrukáva tenkej fólie typu polyolefín v režime zmršťovania alebo sáčkovania.
Balenie do stretch fólie – vhodné na balenie jednotlivých kúskov i skupín výrobkov samostatne alebo na podložnej miske.
Uzatváranie sáčkov lepiacou páskou – ponúkame uzatváranie štandardnou lepiacou páskou alebo systémom InnoSeal, ktorý kombinuje lepiacu pásku s papierom (garancia neporušenosti obalu).
Zváracie lišty uzatvárajú sáčky z rôznych i vrstvených materiálov (papier, Al, PP, PE, Al-papier…) tepelným zvarom s možnosťou dátumovania vo zvare.
Páskovanie fóliou alebo papierom – používa sa na skupiny tovarov, marketingové balenie (2+1) alebo ako náhrada etikety, ktorá zároveň zaisťuje uzatváranie kartónov, boxov, misiek…
Etiketovacie stroje aplikujú etikety na výrobky, obaly, krabice alebo palety vrátane dotlače informácií. Ponúkame i samostatnú dotlač informácií napr. dátum na obal výrobku. Etikety môžu garantovať neporušenosť obalu.
Páskovacie stroje uzatvárajú kartóny alebo páskujú skupiny tovarov. Páska môže byť polypropylénová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilná (PES), oceľová alebo papierová. Spoj je vytvorený tepelným zvarom, lepidlom alebo sponou.
Lepiace stroje uzatvárajú kartóny lepiacou páskou.
Ovíjacie stroje zaisťujú tovar na paletách alebo samostatné balíky.

Obaly

Polypropylénové (PP) misky - hladké, vrúbkované, jedálné, GASTRO, jednokomorové, viackomorové, priehľadné, čierne, biele, s možnosťou ohrevu v mikrovlnnej rúre.
Vrchná fólia na uzatváranie misiek - laminované (bariérové), antifog (nezahmlievajúca úprava), peel efekt (ľahké odtrhnutie fólie), možnosť potlače.
Vákuové sáčky - vhodné na balenie polotovarov vyžadujúce predĺženie trvanlivosti. Kombinácie materiálov PA a PE. Dajú sa  dodať v prevedení: štandard, varné, metalizované...
Fólie BOPP COEX na horizontálne balenie: ploché alebo v polorukáve, laminované (bariérové), perforované, potlačené, s antifog (nezahmlievajúca úprava)...
Tenké teplom zmrštiteľné fólie - vhodné na balenie jednotlivých výrobkov alebo skupín tovarov na podložnej miske alebo bez. Dodávame fólie rôznych vlastností: predperforované, pevné, lesklé, odolné proti prerazeniu, ultratenké, zmršťujúce sa pri nízkej teplote, klzné, neklzné, s rôznou silou zmrštenia, s možnosťou potlače zeleného bodu...
Podložné polystyrénové (PPS) misky - určené na následné balenie do fólie (prieťažnej, teplom zmrštiteľnej, PP Coex).
Potravinárska stretch fólie PVC - na ručné a strojné balenie potravín do stretch fólie samostatne alebo na podložnej miske.
OPS a PET misky - tácky, misky a boxy na balenie lahôdok, šalátov, sendvičov... s integrovaným alebo oddeleným viečkom alebo s možnosťou uzatvárania fóliou.
Sáčky - jednoduché, s klopou i lepiace, s vloženým dnom, potlačou, perforované. Materiály: PP CAST, LDPE - vhodné na následné zamrazenie, PET - učené na rozpekanie.
Pásky na uzatváranie sáčkov - klipovacie plastové i hliníkové, twistovacie(lacetka), lepiace štandardne alebo InnoSeal, ktoré garantujú neporušenosť obalu.
PET fólie určené na rozpekanie výrobkov.
Lepiace pásky na kartóny vrátane potlače slúžia k uzatváraniu a zabezpečeniu kartónov.
PP a PET viazacie pásky - na ručné a strojné páskovanie kartónov alebo paliet s tovarom.
Spony na viazacie pásky - oceľové, drôtené, plastové vrátane plastových rohovníkov.
Stretch fólie na ručné i strojné ovíjanie paliet a tovarov do štandardných alebo nízkomikrónových fólií, s ktorými je možné dosiahnuť výrazných úspor. Prekrývacie fólie slúžia k vyššej ochrane tovaru pred poveternostnými podmienkami a prachom.

Dopravníky

Dopravníky - prepojenie strojov a liniek, rozradenie, navedenie  výrobkov do radu  s akumuláciou.
Rotačné stoly

Technická podpora

Náhradné diely
Záručný a pozáručný servis

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore