Nachádzate se tu: Úvod Sprievodca obory Potravinárske odvetvie Mäso, vajcia

Mäsokombináty, hydinárne, vajcia

Balenie čerstvého mäsa, vajec, mäsových výrobkov a polotovarov, klobás, salám… Ponúkame rôzne systémy balenia, ktoré ochránia výrobky od nečistôt pri manipulácii a preprave, uchovajú farbu a predĺžia trvanlivosť výrobkov. Radi s Vami spoločne prekonzultujeme možnosti a spôsoby balenia vašich výrobkov.

Technology zaistí komplexné riešenie:

Baliace stroje   Obaly   Dopravníky

Baliace stroje

Stroje na balenie do misiek – vhodné na balenie čerstvého mäsa. Trvanlivosť sa dá predĺžiť použitím bariérových materiálov a dávkovaním inertnej atmosféry alebo tzv. skinovým balením, keď fólia v miske tesne obopína výrobok (vzduch je pri balení odsatý).
Termoformovacie stroje – spodná mäkká, polotvrdá alebo tvrdá fólia je formovaná do tvaru misky, ku ktorej je po naplnení produktom privarená vrchná fólia prípadne papier so zvariteľnou vrstvou.
Vákuové stroje sa využívajú na balenie výrobkov vyžadujúce predĺženie trvanlivosti.
Horizontálne stroje – FLOW PACK – balenie do plochej fólie, kde je vrecko tvorené jedným pozdĺžnym a dvoma priečnymi bočnými zvarmi. Využíva sa napríklad na balenie trvanlivých údenín do perforovanej fólie s eurootvorom.
Balenie do teplom zmrštiteľnej fólie je vhodné na jednotlivé výrobky alebo skupiny tovarov, marketingové balenie (2 + 1), alebo ako prepravné balenie ľahších skupín tovarov. Balí sa do polrukáva tenkej fólie typu polyolefín v režime zmršťovania alebo sáčkovania.
Balenie do stretch fólie – vhodné na balenie jednotlivých kúskov i skupín výrobkov samostatne alebo na podložnej miske. Veľmi často sa pri balení v predajniach údenín používa Pultík - zariadenie uľahčujúce ručné balenie výrobkov do stretch fólie.
Etiketovacie stroje aplikujú etikety na výrobky, obaly, krabice alebo palety vrátane dotlače informácií. Ponúkame i samostatnú dotlač informácií napr. dátum na obal výrobku. Etikety môžu garantovať neporušenosť obalu.
Páskovacie stroje uzatvárajú kartóny alebo páskujú skupiny tovarov. Páska môže byť polypropylénová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilná (PES), oceľová alebo papierová. Spoj je vytvorený tepelným zvarom, lepidlom alebo sponou.
Lepiace stroje uzatvárajú kartóny lepiacou páskou.
Ovinovacie stroje zaisťujú tovar na paletách alebo samostatné balíky.

Obaly

Polypropylénové (PP) misky - hladké, vrúbkované, vrátane sacích podložiek.
Vrchné fólie na uzatváranie misiek - laminované (bariérové), antifog (nezahmlievajúca úprava), peel efekt (ľahké odtrhnutie fólie), možnosť potlače.
Vákuové sáčky - kombinácia materiálov PA a PE, štandardné, varné, metalizované...
Fólie BOPP COEX na horizontálne balenie: ploché alebo v polrukáve, laminované (bariérové), perforované, potlačené, s antifog (nezahmlievajúce úprava)...
Tenké teplom zmrštiteľné fólie - vhodné na balenie jednotlivých výrobkov alebo skupín tovarov na podložnej miske alebo bez. Dodávame fólie rôznych vlastností: predperforované, pevné, lesklé, odolné proti prerazeniu, ultratenké, zmršťujúce sa pri nízkej teplote, klzné, neklzné, s rôznou silou zmrštenia, s možnosťou  potlače zeleného bodu...
Podložné polystyrénové (PPS) misky - určené na následné balenie do fólie (prieťažnej, teplom zmrštiteľnej, PP Coex).
Potravinárska stretch fólia PVC - na ručné a strojné balenie potravín do stretch fólie samostatne alebo na podložnej miske.
Lepiace pásky na kartóny vrátane potlače slúžia k uzatváraniu a zabezpečeniu kartónov.
PP a PET viazacie pásky - na ručné a strojné páskovanie kartónov alebo paliet s tovarom.
Spony na viazacie pásky - oceľové, drôtené, plastové vrátane plastových rohovníkov.
Stretch fólie na ručné i strojné ovíjanie  paliet a tovarov do štandardných alebo nízkomikrónových fólií, s ktorými je možné dosiahnuť výrazné úspory. Prekrývacie fólie slúžia k vyššej ochrane tovaru pred poveternostnými podmienkami a prachom.

Dopravníky

Dopravníky - prepojenie strojov a liniek, rozradenie, navedenie výrobkov do radu  s akumuláciou.
Rotačné stoly

Technická podpora

Náhradné diely
Záručný a pozáručný servis

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore