Nachádzate se tu: Úvod Sprievodca obory Nepotravinárske, priemyselné odvetvie Chémia, plasty, farby

Chémia, plasty, farby

Ponúkame Vám rôzne spôsoby balenia, ktoré ochránia výrobky pri manipulácii a preprave. Radi s Vami spoločne prekonzultujeme možnosti a spôsoby balenia.

Technology zaistí komplexné riešenie:

Baliace stroje   Obaly   Dopravníky

Baliace stroje

Balenie do teplom zmrštiteľnej fólie je vhodné na jednotlivé výrobky alebo skupiny tovarov, marketingové balenia (2 + 1), alebo ako prepravné balenie ľahších skupín tovarov. Balí sa do polrukáva tenkej fólie typu polyolefín alebo PVC v režime zmršťovania alebo sáčkovania.
Horizontálne stroje – FLOW PACK – balenie do plochej fólie, kde je vrecko tvorené  jedným pozdĺžnym a dvoma priečnymi bočnými zvarmi (sušienkové balenie) alebo štvorstranným zvarom. Vhodné na balenie jednotlivých kusov i skupín, pričom jednotlivé balenia môžu byť oddelené iba  perforáciou. To sa často využíva napr. pri balení kariet.
Vertikálne stroje sú vhodné na balenie drobných technických výrobkov v skupinách či jednotlivo do PE sáčkov. Sáčik je tvorený z plochej fólie jedným pozdĺžnym a dvomi priečnymi zvarmi.
Zváracie lišty uzatvárajú sáčky z rôznych i vrstvených materiálov (papier, Al, PP, PE, Al-papier…) tepelným zvarom s možnosťou dátumovania vo zvare.
Skinové balenie - podtlakové privinutii nahriatej fólie s lepidlom k výrobkom na kartóne.
Blistrovacie stroje - pracujú na princípe privarenia fólie alebo papiera k blistru, ktorý môže byť strojom vopred vytvarovaný.
Termoformovacie stroje – spodná mäkká, polotvrdá alebo tvrdá fólia je formovaná do tvaru misky, ku ktorej je po naplnení produktom privarená vrchná fólia prípadne papier so zvariteľnou vrstvou.
Horizontálne ovíjacie stroje – balený predmet sa pohybuje na dopravníku cez prstenec, v ktorom sa pohybuje cievka so stretch fóliou. Vhodné na rozmerné, ťažké alebo kruhové výrobky.
Etiketovacie stroje aplikujú etikety na výrobky, obaly, krabice alebo palety vrátane dotlače informácií. Ponúkame i samostatnú dotlač informácií napr. dátum na obal výrobku. Etikety môžu garantovať neporušenosť obalu.
Skupinové balenie do PE fólie sa používa pri preprave tovaru. Výrobky môžu byť umiestnené na podložnom kartóne.
Páskovacie stroje uzatvárajú kartóny alebo páskujú skupiny tovarov. Páska môže byť polypropylénová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilná (PES), oceľová alebo papierová. Spoj je vytvorený tepelným zvarom, lepidlom alebo sponou.
Lepiace stroje uzatvárajú kartóny lepiacou páskou.
Ovíjacie stroje zaisťujú tovar na paletách alebo samostatné balíky.

Obaly

Tenké teplom zmrštiteľnej fólie rôznych vlastností: predperforované, pevné, lesklé, odolné proti prerazeniu, ultratenké, zmršťujúce sa pri nízkej teplote, klzné, neklzné, s rôznou silou zmrštenia, s možnosťou potlače zeleného bodu...
Fólie BOPP COEX na horizontálne alebo vertikálne balenie, ploché alebo v polrukáve, laminované (bariérové), vrátane potlače.
Sáčky - jednoduché, s klopou i lepiace, s vloženým dnom, potlačené, perforované, PP CAST, LDPE...
Skin fólia - obsahuje na vnútornej strane lepidlo, ktoré sa aktivuje nahriatím. Aplikuje sa na štandardný inak špeciálne neupravený kartón, ktorý musí byť iba priedušný.
LDPE fólie - určené na skupinové balenie tovarov.
Lepiace pásky na kartóny vrátane potlače slúžia k uzatváraniu a zabezpečeniu kartónov.
PP a PET viazací pásky - na ručné a strojné páskovanie kartónov alebo paliet s tovarom.
Spony na viazacie pásky - oceľové, drôtené, plastové vrátane plastových rohovníkov.
Stretch fólie na ručné i strojné ovíjanie paliet a tovarov do štandardných alebo nízkomikrónových fólií, s ktorými je možné dosiahnuť výrazné úspory. Prekrývacie fólie slúžia k vyššej ochrane tovaru pred poveternostnými podmienkami a prachom.

Dopravníky

Dopravníky -  prepojenie strojov a liniek, rozradenie, navedenie výrobkov do radu  s akumuláciou.
Rotačné stoly

Technická podpora

Náhradné diely na stroje
Záručný a pozáručný servis

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore