Nachádzate se tu: Úvod O firme Aktuality Udržateľnosť Paperseal® v príbehu spoločnosti Fileni

Udržateľnosť Paperseal® v príbehu spoločnosti Fileni

Spoločnosť Fileni sa rozhodla rozšíriť jej radu Bio Line o ešte ekologickejšie balenie, ktoré by spĺňalo všetky kritériá udržateľnosti bez ohrozenia kvality produktu.
Skutočná revolúcia v balení mäsa: Paperseal® bol najvýhodnejším riešením potrieb spoločnosti Fileni, a vytvoril tak "ekologickú misku", inovatívny 100% recyklovateľný papierový obal certifikovaný PEFC a ATICELCA.


Balenie je praktické, pretože je zložené z dvoch častí, ktoré sú vyrobené z dvoch odlišných materiálov. Na vrchnej strane je potlačená plastová fólia, ktorú je možné recyklovať ako plastový odpad a spodná časť tvorí papierová miska na triedenie do papiera. Nové plytké misky tiež umožnili optimalizovať priestor na skladovanie a významne znižujú náklady na ich prepravu, čo viedlo k značnému zníženiu vplyvu na životné prostredie a plytvanie materiálom. Od februára 2020 sa toto nové balenie používa aj pre biele mäso Filene BIO, čo dokazuje flexibilitu tohto inovatívneho riešenia a silný záväzok spoločnosti Filene investovať do udržateľnosti.

Fileni sa vždy sústredila na potreby spotrebiteľov, ktorých ekologické nároky sa neustále zvyšujú v súvislosti so správnym triedením odpadu:

"Výhod pre spotrebiteľov je veľa: od jednoznačného rozpoznanie produktu v chladiacich boxoch až po jednoduchšie a efektívnejšie triedenie odpadu, vždy so zameraním na životné prostredie a ekológiu."

Nová výrobná linka umožňuje garantovať spotrebiteľom vysokú pridanú hodnotu produktu. V prvom rade je to ekologický vzhľad balenia, čo je niečo nové v sektore balenia mäsa, ktorý bol vždy z pohľadu inovácií v obalových materiáloch skôr "tradičný".

Späť na prehľad

So všetkým Vám poradíme

Neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom stroja a ideálnym riešením pre Vaše podnikanie.

Martin

+421 434 220 849
info@technologyslovakia.sk

Šaľa

+421 317 715 516
technobal@technobal.sk

Kde nás nájdete

Záturčianska 10, Martin

Priemyselná zóna č. 706,
Šaľa – Králová nad Váhom

Hore